Detta är resultaten från Örebrocupen Innebandy 2022. Se de senaste resultaten från Örebrocupen Innebandy 2023 här.

Senaste resultat

Örebrocupen Innebandy 2022 börjar
Slut
8/4
9/4
10/4

Finals

Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
10040408 sön 10/04 15:40 sön 10/04 Adolfsbergsskolan P10 Slutspel A Final Täby FC Västra 1 - 10 Hultsberg IBF vit  
10042008 sön 10/04 15:40 sön 10/04 Tybblelundshallen P10 Slutspel B Final Lillån IBK Vit 5 - 4 Hultsberg IBF svart  
10040309 sön 10/04 15:40 sön 10/04 Idrottshuset Stora Hallen P09 Slutspel A Final Örebro SK Ungdom 2 4 - 3 Frötuna IBF  
10040308 sön 10/04 14:40 sön 10/04 Idrottshuset Stora Hallen P09 Slutspel B Final TibroIBK 2 - 1 Djurö Vindö IF  
10040109 sön 10/04 15:30 sön 10/04 Idrottshuset 1 P08 Slutspel A Final Lillån IBK 5 - 4 Storvreta IBK 1  
10040209 sön 10/04 15:30 sön 10/04 Idrottshuset 2 P08 Slutspel B Final Storvreta IBK 2 6 - 1 Huddinge IBS  
10041809 sön 10/04 15:40 sön 10/04 Norrbyskolan P07 Slutspel A Final Solfjäderstaden IBK 1 - 3 FBI Tullinge  
10042510 sön 10/04 16:15 sön 10/04 Rostahallen 2 P06 Slutspel A Final Munka Ljungby IBK 3 - 0 Malmö FBC    
10042410 sön 10/04 16:15 sön 10/04 Rostahallen 1 P06 Slutspel B Final Örnsköldsvik IBK 2 - 4 Sirius IBK  
10042706 sön 10/04 13:30 sön 10/04 Tegelbruket 1 F10 Slutspel A Final Skattkärrs ...bandy klubb 5 - 2 Salems IF Vit  
10042707 sön 10/04 14:30 sön 10/04 Tegelbruket 1 F10 Slutspel B Final Skogås Trångsund IBK 2 3 - 0 Lillån IBK  
10042509 sön 10/04 15:15 sön 10/04 Rostahallen 2 F09 Slutspel A Final Ekerö IK Blå 0 - 7 Nynäshamns IBK    
10042409 sön 10/04 15:15 sön 10/04 Rostahallen 1 F09 Slutspel B Final Romfartuna GIF 2 - 0 Kristinehamns IBF  
10041911 sön 10/04 17:15 sön 10/04 Änglandaskolan F08 Slutspel A Final Åkersberga IBF 2 - 1 BJÖRKLINGE BK  
10041910 sön 10/04 16:15 sön 10/04 Änglandaskolan F08 Slutspel B Final Storvreta IBK F08 5 - 2 Åby Oilers 2  
10040310 sön 10/04 16:40 sön 10/04 Idrottshuset Stora Hallen F07 Slutspel A Final Solfjäderst...IBK F 07/05 0 - 3 Gullänget-K... GK IBS F07  
10041810 sön 10/04 16:40 sön 10/04 Norrbyskolan F07 Slutspel B Final Töjnan IBK 1 - 0 Stenhagens Kamratklubb    
10040108 sön 10/04 14:40 sön 10/04 Idrottshuset 1 F06 Slutspel A Final Salems IF 4 - 0 Fröjereds IF  
10040208 sön 10/04 14:40 sön 10/04 Idrottshuset 2 F06 Slutspel B Final Jäbo ik 3 - 1 Vaxholms IBF  
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public
Visa domare
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
10042309 sön 10/04 16:00 sön 10/04 Navet P11 Grp A KFUM Örebro Innebandy Blå Färdig ÖSK Ungdom    
10041909 sön 10/04 15:15 sön 10/04 Änglandaskolan F08 Slutspel A Semifinal Åkersberga IBF 2 - 1 IBF Örebro Utveckling  
10042308 sön 10/04 15:15 sön 10/04 Navet P11 Grp A Värmdö IF Färdig KFUM Örebro Innebandy Vit    
10041808 sön 10/04 14:40 sön 10/04 Norrbyskolan P07 Slutspel A Bronsmatch KAIS Mora P07 1 - 8 Örebro SK Ungdom  
10042307 sön 10/04 14:30 sön 10/04 Navet P11 Grp A Linghems SK Färdig Hovsta IF    
10041908 sön 10/04 14:25 sön 10/04 Änglandaskolan F08 Slutspel A Semifinal BJÖRKLINGE BK 3 - 2 KFUM Örebro Innebandy  
10042408 sön 10/04 14:25 sön 10/04 Rostahallen 1 P06 Slutspel A Semifinal IS SAGA 0 - 7 Munka Ljungby IBK  
10042508 sön 10/04 14:25 sön 10/04 Rostahallen 2 P06 Slutspel A Semifinal Lillån IBK 1 - 2 Malmö FBC    
10040107 sön 10/04 13:50 sön 10/04 Idrottshuset 1 F07 Slutspel A Semifinal Solfjäderst...IBK F 07/05 2 - 1 Trosa Edanö IBK /08  
10040207 sön 10/04 13:50 sön 10/04 Idrottshuset 2 F07 Slutspel A Semifinal KARLSTAD IBF F07 0 - 2 Gullänget-K... GK IBS F07  
10040307 sön 10/04 13:50 sön 10/04 Idrottshuset Stora Hallen P09 Slutspel A Semifinal Frötuna IBF 2 - 1 Solfjäderstaden IBK  
10040407 sön 10/04 13:50 sön 10/04 Adolfsbergsskolan P10 Slutspel A Semifinal Täby FC 1 4 - 5 Hultsberg IBF vit  
10041807 sön 10/04 13:50 sön 10/04 Norrbyskolan F07 Slutspel B Semifinal Töjnan IBK 3 - 2 IBF Älvstranden  
10042007 sön 10/04 13:50 sön 10/04 Tybblelundshallen P10 Slutspel B Semifinal Hultsberg IBF svart 7 - 1 FBI Tullinge 1  
10042306 sön 10/04 13:45 sön 10/04 Navet P11 Grp A Lillån IBK Färdig WSK Lindesberg    
10041907 sön 10/04 13:35 sön 10/04 Änglandaskolan F08 Slutspel B Semifinal Åby Oilers 2 5 - 0 Åby Oilers 1  
10042407 sön 10/04 13:35 sön 10/04 Rostahallen 1 P06 Slutspel B Semifinal Sirius IBK 4 - 1 Djurö Vindö IF  
10042507 sön 10/04 13:35 sön 10/04 Rostahallen 2 P06 Slutspel B Semifinal ÖSK Ungdom 2 4 - 6 Örnsköldsvik IBK    
10040106 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Idrottshuset 1 P08 Slutspel A Semifinal IBK Hallsta 1 - 2 Lillån IBK  
10040206 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Idrottshuset 2 P08 Slutspel A Semifinal Storvreta IBK 1 6 - 4 Täby FC Östra  
10040306 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Idrottshuset Stora Hallen P09 Slutspel A Semifinal Örebro SK Ungdom 2 2 - 1 Lillån IBK 3  
10040406 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Adolfsbergsskolan P10 Slutspel A Semifinal Rönnby IBK Ungdom Orange 4 - 6 Täby FC Västra  
10041806 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Norrbyskolan F07 Slutspel B Semifinal Stenhagens Kamratklubb 3 - 1 Gävle GIK  
10042006 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Tybblelundshallen P10 Slutspel B Semifinal Lillån IBK Vit 6 - 4 Storvreta IBK  
10042305 sön 10/04 13:00 sön 10/04 Navet P11 Grp A Lillåns inn...y klubb P12 Färdig IBK Lidköping    
10041906 sön 10/04 12:45 sön 10/04 Änglandaskolan F08 Slutspel B Semifinal Storvreta IBK F08 4 - 1 Sigtuna IF Innebandy  
10042406 sön 10/04 12:45 sön 10/04 Rostahallen 1 F09 Slutspel B Semifinal Filipstad-Lesjöfors IBK 0 - 4 Romfartuna GIF  
10042506 sön 10/04 12:45 sön 10/04 Rostahallen 2 F09 Slutspel B Semifinal Salems IF Lila 2 - 3 Kristinehamns IBF    
10040105 sön 10/04 12:10 sön 10/04 Idrottshuset 1 P08 Slutspel B Semifinal Storvreta IBK 2 4 - 0 GS86  
10040205 sön 10/04 12:10 sön 10/04 Idrottshuset 2 P08 Slutspel B Semifinal SK Vide 1 - 2 Huddinge IBS  
  * The referee has not agreed for his name to be shown in public